İtalya Oturum İzni Başvurusu

İtalya oturum izni başvurusu sırasında sunulan belgelerin güncel ve gerçek olması gerekir. Sunulan belgeler ya da prosedürlerde bir aksaklık fark edildiği anda başvuru adımları ret yanıtı ile karşılaşacaktır. Oturum izni alma aşamasında bireysel olarak çaba sarf etmeden kısa sürede sürecin tamamlanmasını isterseniz firmamız ile iş biriliği kurabilirsiniz. Firmamız başvuru adımlarına dair gerekli olan tüm bilgilendirmeleri tarafınıza sunarak süreci başlatacaktır. İtalya oturum izni denetim adımları kısa sürede gerçekleştirilecektir.

İtalya Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

İtalya oturma izni kaç günde çıkar bir aylık süre içerisinde oturum izni başvurularının sonuçlanması mümkün kılınmaktadır. Oturum izni D türü vize üzerinden talep edilir. D vize 90 günden fazla kalacak olan kişiler için tanımlanmış bir seçenektir. 90 günden az kalacak olan kişilerin ise C türü vizeyi kullanması yeterli olacaktır. Başvuru adımları sonrasında özel bir organizasyona katılım sağlayacaksanız en azından başvuru sürecini daha öncesinde başlatabilirsiniz. Bu şekilde pandemi sebebi ile yaşanabilecek aksaklıklara karşı da gerekli olan tedbirleri almış olursunuz.

İtalya Süresiz Oturum İzni Şartları

İtalya süresiz oturum izni şartları arasında amacınızı net şekilde belirtmek başı çekmektedir. Çalışma, iş kurma, eğitim ve tedavi gibi seçenekler üzerinden başvuru adımlarının tamamlanması sağlanabilir. Ayrıca bir de aile bütünlüğünün tesis edilmesi için oturum izni almanıza imkan tanınmaktadır.

İtalya oturum izni alınırken kişilerin onay almalarının sonrasında geçerlilik süresini yakından takip etmeleri gerekir. Bu sürenin dolmaya yaklaşması durumunda yenileme için gerekli olan başvurular da iletilmelidir.

İtalya Oturum İzni Gerekli Evraklar

İtalya oturum izni gerekli evraklar arasında pasaport ve fotoğraf temel iki unsurdur. Fotoğrafların biyometrik olması gerekiri. Ayrıca pasaportun da geçerliliğinin devam etmesi ve yıpranmamış durumda olması gerekir. Okul aracılığı ile eğitim sebebi ile kalmak için izin isteyen kişilerin hem Türkiye’deki eğitim durumları hem de İtalya’da kabul aldıkları okula dair bilgi sunmaları gerekir. Erasmus gibi programlar ile gelen kişilerin oturum izni gibi detayları okullar arasında yapılan anlaşmalı prosedürler ile devam ettirilmektedir.

Menü
Acil Vize